Позбутись надмірного потовиділення

Підвищена пітливість чи гіпергідроз — це стан, у якому спостерігається посилена секреція поту. Вона може посилюватись у стресових станах, при переживаннях, фізичних навантаженнях тощо.

Гіпергідроз може спостерігатися як на всьому тілі, так і локально: в області стоп, долонь, пахв. Таке сильне потовиділення приносить дискомфорт та незручності у повсякденному житті.

Як можна позбутися пітливості? Швидко та безпечно позбутися підвищеної пітливості у Києві допоможуть наші лікарі дерматокосметологи, застосовуючи метод ботулінотерапії для усунення цієї проблеми.

У нашій клініці ця процедура проводиться лише після огляду та консультації. Вартість корекції гіпергідрозу залежить від проблемної зони та препарату, а видимий ефект настає після 7-10 днів після ін'єкції.

Симптоми та причини підвищеної пітливості

Підвищене потовиділення долонь, стоп, пахв або всього тіла може бути індивідуальною, вродженою особливістю організму чи викликатися низкою причин:
 • хронічні стреси та синдром хронічної втоми;
 • захворювання нервової системи;
 • ендокринні відхилення, наприклад гіпертиреоз, клімакс, вагітність, лактація;
 • хронічні інфекційні процеси в організмі (туберкульоз, сифіліс, бруцельоз);
 • цукровий діабет 1 або 2 типу;
 • демпінг-синдром після резекції шлунка;
 • прийом деяких медикаментозних препаратів, наприклад антидепресантів.

Головний симптом гіпергідрозу - підвищений, надмірний розвиток поту навіть у стані спокою, без фізичних навантажень. У цьому антиперспіранти можуть справлятися, не приносячи потрібного ефекту.

Лікування підвищеної пітливості

Для початку розберемося, чи потрібно лікувати гіпергідроз? Однозначно так, адже крім емоційного дискомфорту він може стати причиною дерматитів, запальних та грибкових захворювань шкіри та її придатків.

Як позбутися пітливості всього тіла? Насамперед слід прийти до лікаря на огляд та консультацію. При підозрі на наявність захворювання, що провокує гіпергідроз, дерматокосметолог призначить додаткові обстеження, консультації суміжних фахівців, наприклад, ендокринолога.

Також лікар дасть рекомендації щодо домашнього догляду за шкірою, при необхідності призначить ін'єкційне лікування пітливості.

Найбільш ефективним методом усунення пітливості пахв, стоп та долонь є ботулінотерапія (ін'єкції ботоксу). Цей препарат на якийсь час блокує роботу потових залоз і повністю усуває синтез поту.

Також, крім ін'єкцій, пацієнту з гіпергідрозом слід дотримуватися наступних рекомендацій:

 1. Потрібно щодня приймати душ/ванну, після чого витирати все тіло, включаючи проміжки між пальцями.
 2. Повністю відмовтеся від одягу із синтетики.
 3. Під час фізичної активності слід одягати одяг із вологопоглинаючих тканин.
 4. Мінімум двічі на день міняйте шкарпетки, щовечора просушуйте взуття.
 5. Намагайтеся висипатися та уникати стресових ситуацій.

Як відбувається лікування потовиділення ботоксом?

Корекція підвищеної пітливості проводиться лікарем дерматокосметологом, підбираючи необхідне дозування препарату.

Перед ін'єкціями лікар робить йодо-крохмальну пробу. Спочатку оброблювана ділянка (наприклад, пахвові западини) обробляються йодом, а потім на них наноситься крохмаль. При синтезі поту йод входить у реакцію, змінює колір, завдяки чому виявляються зони підвищеної секреції.

Після проведення проби лікар наносить розмітку, точки в які ін'єктуватиме препарат. Самі уколи безболісні. Під час них косметолог використовує шприц із тоненькою голочкою (інсуліновий).

Процедура проходить комфортно і швидко (не більше пів години), при необхідності застосовується місцевий анестетик.

Уколи Ботокса від підвищеного потовиділення допомагають на якийсь час заблокувати вироблення поту. Ефект настає через 7-14 днів, триватиме до 6 місяців.

Ботулотоксин надає тільки місцеву дію, не впливає на роботу всього організму. Після завершення дії процедуру можна повторити знову.

Процедура протипоказана при вагітності, гострих інфекційних та хронічних запальних захворюваннях, онкології та цукровому діабеті 1 або 2 стадії.

З ТУРБОТОЮ ПРО КЛІЄНТІВ
Підберемо для вас персональний догляд
Запишіться на консультацію і лікар підбере вам кращий індивідуальний догляд для максимального результату!
Вкажіть ім'я
Вкажіть телефон
Дякую за звернення. Ми зв'яжемось з Вами!
З ТУРБОТОЮ ПРО КЛІЄНТІВ
Підберемо для вас персональний догляд
Запишіться на консультацію і лікар підбере вам кращий індивідуальний догляд для максимального результату

Зв'язатися
З НАМИ

Callback Viber Telephone Support Tech Support
Close