Що таке оніхомікоз та як його лікувати?

Оніхомікоз – це грибкове ураження нігтьової пластини на руках чи ногах, яке являється найпоширенішим захворюванням нігтів - згідно зі статистикою ВООЗ зустрічається у 5,5% всього населення світу.

Для лікування оніхомікозу нігтів наш лікар подолог підбирає для кожного пацієнта найбільш відповідну методику із застосуванням сучасного лазерного обладнання, дотримуючись міжнародних протоколів.


Як проявляється оніхомікоз?

Здорова нігтьова пластина у людини із нормально імунною системою захищена від грибкового ураження. Найчастіше це захворювання починає проявлятися після травми чи ушкодження нігтя.

Розвитку оніхомікозу сприяють такі фактори:

 • механічне ушкодження нігтьової пластини, порушення її структурної цілісності;
 • неправильно проведений манікюр/педикюр;
 • опік нігтьової пластини у лампі під час покриття гелем;
 • постійне переношування гелевого покриття;
 • негативний вплив на нігтьову пластину хімічних засобів;
 • недотримання основ особистої гігієни;
 • регулярне носіння тісного взуття;
 • підвищена пітливість ніг (гіпергідроз);
 • наявність синдрому "діабетична стопа";
 • плоскостопість;
 • порушення роботи імунної системи (імунодефіцит).

Оніхомікоз нігтів ніг та рук проявляється поступово і може розвиватися протягом тривалого періоду. Це призводить до того, що пацієнти часто звертаються вже при вираженому ураженні та деформуванні нігтів.

Основні симптоми захворювання:

 • зміна кольору нігтя на сірий, темно-коричневий або жовтий;
 • деформація нігтьової пластини, вона може товщати або стоншуватися, а також розшаровуватися;
 • прояв неприємного запаху ніг;
 • відчуття дискомфорту та болю при ходьбі.

Клінічні форми оніхомікоза

Лікарі виділяють 5 основних видів грибка нігтів:

 1. Дистальний. Грибкова поразка розвивається з краю нігтьової пластини, поступово змінюючи її колір, форму та структуру.
 2. Латеральний. При цьому різновиді захворювання грибкова поразка охоплює бічні частини нігтя, призводить до його деформації, скручування, зміни кольору, пацієнти часто відзначають біль та дискомфорт при ходьбі, носінні закритого взуття.
 3. Проксимальний. Грибок вражає зону нігтьового зростання, призводячи до зміни її кольору та товщини, інфекція поступово поширюється далі, до дистального краю.
 4. Поверхневий. Грибкові осередки розвиваються на різних нігтьових ділянках, проявляються зміною кольору, помутнінням пластини.
 5. Тотальний. Патологічний грибковий процес охоплює весь ніготь повністю, призводить до виражених деформацій, сильному дискомфорту при ходьбі.

Як швидко вилікувати оніхомікоз?

Лікарі рекомендують звертатися за медичною допомогою до подолога з появою перших ознак оніхомікозу. Чим раніше буде поставлено діагноз і призначено правильне лікування, тим швидше ви зможете розлучитися із цією проблемою.

У нашому медичному центрі Неовіта лікування проводиться тільки після лабораторного підтвердження діагнозу, лікар призначає терапію відповідно до протоколу лікування оніхомікозу.


Одним із найефективніших методів є лікування оніхомікозу лазером. Це абсолютно безболісна та безпечна процедура, що проводиться на сучасному лазерному апараті Nano-Light 60, сертифікованому в Україні.

Лазерний промінь проникає у глибокі шари нігтьової пластини, при цьому він усуває патогенні мікроорганізми та грибки. Завдяки його антисептичному впливу стимулюється швидке загоєння та відновлення уражених тканин.

Як не заразитися оніхомікозом?

 1. Дотримуйтесь правил особистої гігієни, регулярно просушуйте взуття, намагайтеся носити шкарпетки виключно з натуральних тканин.
 2. У загальних душах, саунах, солярії вдягайте свої особисті гумові капці, після чого їх промивайте з антибактеріальним милом.
 3. Не користуйтеся ні з ким спільно загальними рушниками та іншими предметами особистої гігієни, не одягайте чуже взуття.
 4. Приміряйте взуття при покупці лише у шкарпетках.
 5. Не переношуйте гелеве покриття на нігтях, при його відшаруванні відразу ж знімайте повністю.
Дата
05.07.2022
Поділитися
З ТУРБОТОЮ ПРО КЛІЄНТІВ
Підберемо для вас персональний догляд
Запишіться на консультацію і лікар підбере вам кращий індивідуальний догляд для максимального результату

Зв'язатися
З НАМИ

Callback Viber Telephone Support Tech Support
Close