Врослий ніготь - видалення чи лікування?

Врослі нігті на ногах доставляють масу дискомфорту і хворобливих відчуттів, без надання допомоги здатні призводити до гнійних запальних процесів, панарицію.

У медичному центрі NeoVita у Києві на Позняках проблемою врослих нігтів на ногах займається лікар подолог із застосуванням сучасних методик. Усі етапи лікування проходять комфортно, без болю, з використанням стерильних інструментів та обладнання.

Чому нігті вростають?

З цією проблемою стикаються багато й однією з головних причин розвитку цього є неправильне проведення педикюру в домашніх умовах, за якого зрізаються нігтьові куточки. Також вростання нігтьової пластини може виникати при носінні тісного, незручного взуття, травмах пальців, різних анатомічних особливостях стопи (наприклад, плоскостопості, вальгусній деформації, вроджених великих бічних валиках нігтя).


До вростання нігтьової пластини також схильні люди із цукровим діабетом, грибковими захворюваннями, порушенням трофіки нижніх кінцівок. Пацієнтам з переліченими вище проблемами лікарі рекомендують регулярно проводити медичний педикюр, як для профілактики, так і для підтримки шкіри стоп у здоровому стані.

Коли звертатися до лікаря при врослому нігті на нозі?

Ми рекомендуємо звертатися до подолога відразу ж, за перших ознак вростання нігтьової пластини, не намагатися займатися самолікуванням, адже воно може призвести до серйозних наслідків.

Симптоми врослого нігтя на нозі:

  • больові відчуття в пальці, які можуть посилюватися при ходьбі;
  • почервоніння шкіри на пальці, поява набряклості;
  • гнійні виділення із місця запального процесу;
  • деформація нігтьової пластини.

Як позбутися нігтів, що вросли на ногах?

Врослий ніготь (оніхокриптоз) це результат травмування шкіри пальця в бічному або передньому валику, спровокований довготривалим тиском, тертям у взутті, або ударом пальця. Ніготь пробиває шкіру і тепер має куди рости прямо всередині пальця.

Рана провокує постійну вологість і кровотечу, що сприяє приєднанню бактерій і розвитку інфекцій у місці травматизації. Цей процес може спричинити загноєння та гіпергрануляцію навколо травмованого валика. 


Лікування врослого нігтя відбувається в декілька етапів.

Найпершим завданням лікаря є резекція врослої частини нігтя. Це безболісний і швидкий процесс. Видаляється лише та частина нігтьової пластини, яка спровокувала травматизацію пальця. В залежності від наявності нагноєння та гіпегрануляції подолог підбирає перев’язку та рекомендації по домашньому догляду на наступні кілька днів.

Наступним етапом лікування та вже профілактики вростання є визначення необхідності корекційної системи в конкретному випадку. Спеціаліст клініки NeoVita використовує в своєму арсеналі різні види корекційних систем, що підбираються індивідуально під пацієнта.

При умові, що деформації нігтя немає, пацієнт отримує рекомендації, щодо підбору взуття, носочків, варіантів догляду за стопами, задля запобігання рецидиву вростання.

Не менш необхідною є інформація, щодо деформацій стопи та необхідності індивідуальних ортопедичних устілок для пацієнтів, що страждають проблемою врослого нігтя.

Сумлінне використання всіх рекомендацій, які надаються лікарем в процесі консультацій та маніпуляцій забезпечить Вам здоров’я та легкість ніжок.

Профілактика врослого нігтя на нозі

Запобігти вростанню нігтьової пластини набагато простіше, ніж згодом займатися його лікуванням, для профілактики цього стану ми рекомендуємо дотримуватися наступних рекомендацій:

  1. Підбирайте взуття, що анатомічно підходить Вашій стопі, не натирає і не давить.
  2. Правильно обрізайте нігті на ногах, не зрізаючи куточки. За наявності проблем із нігтьовою пластиною, цукрового діабету, грибкових захворювань віддавайте перевагу професійному медичному педикюру у лікаря подолога.
  3. Не переношуйте гелеве покриття.
  4. Ретельно дотримуйтесь правил особистої гігієни.
Дата
09.06.2022
Поділитися
З ТУРБОТОЮ ПРО КЛІЄНТІВ
Підберемо для вас персональний догляд
Запишіться на консультацію і лікар підбере вам кращий індивідуальний догляд для максимального результату

Зв'язатися
З НАМИ

Callback Viber Telephone Support Tech Support
Close